Skip to main content

اغلب مردم نمی‌دانند واقعاً از زندگی چه می‌خواهند؛ اما بدتر از آنها کسانی هستند که می‌دانند چه می‌خواهند اما هیچ کاری در جهت به دست آوردن آن نمی‌کنند. آنها فقط می‌نشینند و امیدوارند روزی همه چیز را به دست آورند. آن «روزی» همین امروز است، «روزی» همین حالاست. سال‌ها پیش عبارت جالبی شنیدم: «جاده‌ی روزی به نا کجا آباد ختم خواهد شد.» مسلماً شما نمی‌خواهید به نا کجا آباد برسید، پس روش خود را عوض کنید و دست به کار شوید. چگونه؟ تصمیم بگیرید.

همین الان تصمیم بگیرید. نخواهید در جایگاهی باشید که مرتبه‌اش پایین‌تر از آنی است که شما لایقش هستید. نخواهید همان راهی را که در زندگی دارید ادامه دهید. اصلاً مهم نیست موقعیت کنونی شما تا چه حد مساعد است؛ شما می‌توانید به موقعیتی بالاتر از آن برسید. فقط تصمیم بگیرید.

«از خود بیش از آنچه دیگران از شما انتظار دارند متوقع باشید.»

 

موفقیت

موفقیت

تصمیم‌گیری

 

ریشه‌ی لاتین کلمه‌ی «تصمیم» برگرفته از «قطع» است. شما نیز هنگام تصمیم‌گیری، هر چه احتمال منفی است را قطع کنید و کنار بگذارید. بزرگترین دام بر سر راه موفقیت، ترس از طرد شدن، ترس از درد و ترس از تمام ناشناخته‌ها. تنها راه برای برطرف ساختن ترس، روبرو شدن با آن است. اگر ترس بر زندگی‌تان سایه انداخته، به سراغش بروید، رو در رویش بایستید و به سویش حمله‌ور شوید. ترس به تنهایی اصلاً بد نیست. ترس واکنش طبیعی بدن برای آگاه کردن ما از وقوع احتمالی یک مشکل است. ترس به ما نهیب می‌زند که مواظب باش، حواست را جمع کن، خطری در کمین است. ترس در واقع وکیل مدافعی است که ما او را به زندانبان خود بدل ساخته‌ایم. اگر ترس خود را بزرگ جلوه ندهید به زودی دگرگونی را در خود حس خواهید کرد. می‌توانید بیش از پیش فعالیت کنید و موفقیت‌های بیشماری به چنگ آورید. در حقیقت ترس نیز مثل هر چیزی باید به اندازه و به جا باشد. شاید در ابتدا محدود ساختن ترس‌هایتان چندان ساده به نظر نرسد، اما این کار عملی است. این کار باید به تدریج و مداوم صورت گیرد.

 

اصل انعطاف‌پذیری

 

سه عامل عمده برای رسیدن به موفقیت ضروری است:

  • بدانید چه می‌خواهید
  • دست به کار شوید
  • نتایج کارهای خود را زیر نظر داشته باشید

 

استفاده از این فرمول لزوماً بدان معنا نیست که امکان ندارن شما از این پس شکست بخورید، در واقع اغلب افراد موفق شکست خورده‌ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده‌اند. اغلب مردم به دلیل ترس از شکست در زندگی هیچ کاری نمی‌کنند و این در واقع یعنی شکست برای تمام عمر. اما افراد موفق، زمانی که متوجه می‌شوند آنچه انجام می‌دهند فایده بخش نیست فوراً راه دیگری را برای رسیدن به مقصد انتخاب می‌کنند. در مسیر خود به سمت موفقیت خوب حواستان را جمع کنید، ببینید آیا برنامه‌ای که در پی گرفته‌اید خوب عمل می‌کند یا خیر. به حاصل کارهایتان خوب توجه کنید. به عبارت دیگر، پس از اینکه تصمیم‌تان را گرفتید و خود را وادار به عمل کردید، در مرحله‌ی سوم باید بدانید راهی که در پیش گرفته‌اید به مقصد می‌رسد یا خیر. پیگیر کارها بودن بدان معنا نیست که اگر عملکرد شما منفی است، اگر آنچه می‌کنید شما را از خواسته‌هایتان دور می‌کند، اگر در بیراهه پیش می‌روید، فقط به این دلیل که در این راه زحمت زیادی کشیده‌اید و یا به سبب آنکه این، همان راهی است که من به شما نشان داده‌ام، آن را رها نکنید. در کوچه‌ی بن بست گرفتار نشوید و اصل انعطاف‌پذیری در اتخاذ روش را به خاطر داشته باشید. ارزش کاری که می‌کنید بسته به آن است که چه چیزی به دست آورده باشید. به نتایج کارهای خود خوب توجه کنید، وگرنه هر قدمی که برمی‌دارید شما را از هدفتان دور خواهد کرد. اما به محض اینکه دریافتید نتایج حاصل، آن چیزهایی نیستند که شما در نظر داشتید، از تغییر مسیر خود نهراسید. قابلیت انعطاف از خصایل افراد موفق است. بابت آنچه تاکنون کرده‌اید، بابت زحماتی که تاکنون کشیده‌اید نگران نباشید، تمامی آنها تجربیاتی هستند که برای بالا رفتن از نردبان موفقیت می‌توان از آنها مثل پله بالا رفت. آنقدر روش‌های گوناگون را امتحان کنید، آنقدر نحوه‌ی کار خود را تغییر دهید تا بالاخره شما را موفق کند.

 

موفقیت نامحدود

موفقیت نامحدود

یکی از برترین روش‌های درمان بیش فعالی، عدم تمرکز و  افزایش توان ذهن و به دست آوردن حافظه‌ای قوی که در نهایت موجب افزایش یادگیری می شود استفاده از خدمات نوروفیدبک است.

  در مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه با استفاده از برترین خدمات و نوین ترین ابزارهابه وسیله ی آخرین متدهای علم پزشکی شما را در بالا بردن سطح عملکرد ذهن تان یاری میکنیم.

با ما تماس بگیرید

۲۲۰۰۴۶۲۰

موفقیت نامحدود

 

 

منبع: کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز

نویسنده: آنتونی رابینز

 

دیدگاه خود را ثبت کنید