۵ روش اثبات شده برای بهبود حافظه

توسط اکتبر 7, 2019جولای 23rd, 2020خواندنی, نوروفیدبک

آیا اخیراً پیدا کردن کلید، به خاطر سپردن نام و قیافه‌ها برای شما دشوارشده است؟ نگران نباشید با اتخاذ چند روش طبیعی اثبات ‌شده، می توانید حافظه تان را بهبود دهید.

چند روش طبیعی اثبات ‌شده برای بهبود حافظه:

 

  خواب خوب شبانه:
حتماً در این فکرهستید که چگونه می‌توانید حافظه تان را بهبود دهید؟ باید بدانید که روند بهبود حافظه با  استراحت شروع می‌شود. سعی کنید ۳۰ دقیقه زودتر از ساعت معمول به خواب بروید. به نقل ازسایت Reader’s Digest این کار را ادامه دهید تا خواب کافی داشته باشید.
  پاک کردن ذهن:
قبل از این که خود را درگیر کار یا فعالیتی کنید که به یادآوری و به خاطر سپردن اطلاعات جدید نیاز دارد، کافی است  چشمانتان را ببندید ، ذهن خود را خالی کنید و حداقل به مدت ۲ دقیقه  نفس عمیق بکشید. نفس عمیق به پاکسازی ذهن و کاهش هورمون های استرس کمک می کند و در پی آن توانایی مغز برای جذب اطلاعات جدید، تقویت می شود.
  آموزش تمرکز:
هنگامی ‌که می خواهید اطلاعات جدیدی را به خاطر بسپارید، موارد دیگر را از مغزتان پاک کنید و به طور فعال روی اطلاعات جدید متمرکز شوید. توجه کامل به یک موضوع، به ثبت آن در حافظه کمک می کند.
  مکمل افزایش حافظه
اگر قرار است در آزمونی شرکت کنید و باید اطلاعاتی را به خاطر بسپارید، ژینکو مصرف کنید که یک آنتی‌اکسیدان قوی است و از گیاهان مؤثر در تقویت حافظه و یادگیری به شمار می رود.
  قهوه بنوشید :
یک یا دو فنجان قهوه در روز بنوشید. نتایج مطالعات نشان می دهد که کافئین  موجود در قهوه باعث افزایش هوشیاری و تقویت برخی انواع حافظه می‌شود. براساس مطالعات، خطر بروز بیماری آلزایمر در افرادی که قهوه می‌خورند  کمتر است.
  ورزش کنید:

نتایج مطالعه روی مغز موش‌ها و انسان‌ها نشان می دهد که تمرینات منظم روند بازیابی حافظه را بهبود می بخشد. تناسب‌اندام در افراد مسن به کند شدن روند کاهش حافظه کمک می‌کند. ورزش منظم  می‌تواند حافظه مکانیکی  را بهبود بخشد. ورزش منظم به بهبود توانایی‌های شناختی منجرمی‌شود.

یکی از برترین روش‌های درمان بیش فعالی، عدم تمرکز و  افزایش توان ذهن و به دست آوردن حافظه‌ای قوی که در نهایت موجب افزایش یادگیری می شود استفاده از خدمات نوروفیدبک است.

  در مرکز مشاوره و آموزش آگاهانه با استفاده از برترین خدمات و نوین ترین ابزارهابه وسیله ی آخرین متدهای علم پزشکی شما در بالا بردن سطح عملکرد ذهن تان یاری میکنیم.

با ما تماس بگیرید

۲۲۰۰۴۶۲۰

 

 

۵ روش اثبات شدن برای بهبود حافظه

۵ روش اثبات شده برای بهبود حافظه

 

مدیر سایت

درباره مدیر سایت

دیدگاه خود را ثبت کنید